יום שבת, 16 באוגוסט 2014

תעשיית התרופות - הקו הדק בין עסקים לריפוי

האם חברות התרופות מעוניינות בריפוי מחלות או בעשיית רווח? מה באמת קורה מאחורי הקלעים של תעשיית התרופות ? ד"ר ג'ון רנגן וירפין וגוון אולסן, עבדו שנים בחברות תרופות ואף כתבו ספרים שעוסקים בתעשיית התרופות. שניהם מדברים על כך בסרטונים, שחשוב מאוד לראות.
הסרטון שהסעיר את העולם הרפואי  - הונאת הענק של חברת התרופות אלי-לילי (LILLY ELI CO) ד"ר ג'ון רנגן וירפין, לשעבר מנכ"ל ענקית התרופות אלי-לילי בשבדיה, עבד 35 שנה בתעשיית התרופות והוא אומר כי "התעשייה הזו לא יוצרת דבר מלבד פגיעה בתוחלת החיים של האנשים בעולם".עוד טוען ד"ר וירפין כי "הם (תעשיית התרופות) מעוניינים בטיפולים בסימפטומים, הם מעוניינים בחולי סוכרת, חולי לב, חולי פרקינסון, מחלות ראומטיות – בגלל שהם חיים הרבה זמן, ומפני שתרופות למחלות אלה ניתנות לחולים למשך כל ימי חייהם".
יש לציין כי בסרטון מצולם ד"ר וירפין בכנס של תנועת הסיינטולוגיה, אשר ידועה בהתנגדותה לתרופות. זה לא משנה את העובדה שהדוגמאות שהוא נותן בסרטון הוכחו כנכונות, למשל קנס של כמעט 1.4 מיליארד דולר שקיבלה החברה בארה"ב כשהסתירה תופעות לוואי של תרופה פסיכיאטרית. 

עדותה של סוכנת מכירות בחברת תרופותגוון אולסן עבדה בתעשיית התרופות האמריקאית במשך 15 שנים (עד שנת 2000) ולדבריה היא היתה אחת מהטובות ביותר. גם היא טוענת כי תעשיית התרופות לא מעוניינת לרפא אנשים, במיוחד כשמדובר בתרופות פסיכיאטריות שהן למעשה סמים ממכרים. היא ממליצה "להפעיל שיקול דעת ולהבין שתעשיית התרופות מרוויחה פי 5 עד 6 יותר מכל חברה מסחרית אחרת הנמצאת ברשימת 500 החברות המובילות באמריקה. הם לא עומדים לוותר בקלות או בשמחה על הכנסה כזו, ואנחנו למעשה נחשבים לסחורה אנושית". על נציגי חברות התרופות היא אומרת כי "הם נדרשים להגדיל נתח שוק בלי לחשוב על ההשלכות שנגרמות למטופלים, בלי שידעו שהמידע הקליני שהם מפזרים הוא מוטעה".
ונסיים בהמלצה של אולסון מתוך הסרטון:"אתם צריכים לדעת ולהבין שיש אפשרויות אחרות, והאפשרויות האלה הרבה יותר יעילות מסמים. אתם צריכים לבחון היבטים תזונתיים בדיאטה שלכם והיבטים בסגנון החיים שלכם. האם אתם מתעמלים? האם אתם מטפלים בעצמכם באופן פעיל? האם אתם קובעים לגבי בריאותכם? ברגע שתתחילו לקחת עוד ועוד תרופות מרשם תהפכו לצרכנים של תעשיית התרופות לכל ימי חייכם ויכולת הבחירה שלכם תצטמצם".

לחץ כדי לעבור למקור הכתבה 

האויב המשותף של עם ישראל - מי הוא?

עבודה זרה? ממשלת אויבים? עם ישראל? מאת: אנונימי  כשראיתי את הפוסט של השוטרת  ירדן כהן, ממש הופתעתי לטובה עד שהגיעו המילים האלה: "אלימות...