יום רביעי, 13 באוגוסט 2014

המדריך לעולם החדש - ערבות הדדית

המחאה החברתית שהחלה בקיץ 2011 הצליחה להציף אל מרכז השיח הציבורי שאלות ששכנו במשך זמן רב בתודעה הקולקטיבית הישראלית: למה כל כך יקר לחיות פה? מה קורה למערכת החינוך שלנו, ואילו ילדים גדלים לנו כאן? איך איבדנו את הסולידריות החברתית שפעם הייתה סימן ההיכר שלנו? ומעל הכול — לאן נעלמה התקווה? בסקרים שפורסמו לאחרונה, הדרישה לצדק חברתי עוררה הזדהות בקרב 90% מהעם. צדק חברתי הוא צורך שמפעם בתוכנו. ולא רק מפני שהוא יקל עלינו את החיים, אלא מפני שהדרישה לצדק טבועה בנו. עמוק בפנים כולנו מייחלים לחברה אחרת, המבוססת על עקרונות של ערבות הדדית. אבל איך אפשר להגיע לערבות הזו? איך מספקים לכל אדם תחושת ביטחון וידיעה שאם הוא ייפול מחר, יהיה מי שידאג לו? לחץ/י - להורדה חינם . 


הניסיון להתעמק בשאלות המורכבות האלה ולחפש להן תשובות הביא לכתיבת ספר זה. למרות כל הבעיות, אנו סבורים שיש דרך לשנות. ובדיוק משום כך, אתם מחזיקים בידיים ספר אופטימי. התקופה הקרובה מהווה הזדמנות היסטורית ממש להחזיר את התקווה הביתה, אל הלב. הספר הזה מנסה להתוות את הדרך לשם.

לחץ/י - להורדה חינם .

האויב המשותף של עם ישראל - מי הוא?

עבודה זרה? ממשלת אויבים? עם ישראל? מאת: אנונימי  כשראיתי את הפוסט של השוטרת  ירדן כהן, ממש הופתעתי לטובה עד שהגיעו המילים האלה: "אלימות...