יום שישי, 20 ביולי 2012

השפעת הקוקה קולה ומשקאות קלים על גוף האדם


מי אמר שקולה זה רע ?

• החומר הפעיל בקולה (וגם ברוב משקאות מוגזים אחרים) הוא חומצה זרחתית, שה- pH שלה הוא 2.8.
שימו מסמר בתוך קולה והוא יתמוסס תוך 4 ימים.

• חומצה זרחתית פוגעת ביכולת הגוף להשתמש בסידן, דבר הגורם לבריחת סידן ו/או לריכוך העצמות והשיניים.

• פחית משקה מוגז שאינו דיאט מכילה בממוצע 10 כפיות סוכר, 150 קלוריות, 30-55 מ"ג קפאין וכמויות של צבעי מאכל וסולפיטים (מלחים של חומצה גופריתית).

 מחקר שפורסם ביוני 2004 טוען שנשים אשר שותות לפחות פחית אחת ביום של משקה מוגז שאינו דיאט, מעלות ב-85% את סיכוייהן לחלות בסוכרת לעומת נשים השותות פחות מפחית אחת ביום.

• מרבית המחקרים החדשים מראים שמשקאות דיאט (ובמיוחד אלה המומתקים ע"י אספרטם) מזיקים לבריאות יותר מאשר המשקאות הקלים שאינם דיאט, ובעקיפין אף גורמים ליותר השמנה (ההסבר לכך קצת מורכב, אך בתמצית, משקאות הדיאט גורמים לנו לרצות לאכול יותר פחמימות, שהן הגורם העיקרי להשמנה).

• משקאות מוגזים פוגעים בשכבת האמייל המגינה על השיניים. המזיקים ביותר לאמייל הם דווקא המשקאות שאינם קולה, כולל תה קר מוגז בפחיות. הסיבה לכך הן בעיקר חומצות שונות (חומצה מלית, חומצה טרטרית ואחרות) שמוסיפים לאותם משקאות.

• לאספרטם, שהוא הממתיק הנפוץ במשקאות הדיאט (ומופיע גם בשמות מסחריים אחרים כמו NutraSweet ועוד), יש כ- 92 השפעות לוואי שונות כולל סרטן במוח, מומי לידה, סוכרת, הפרעות רגשיות והתקפי אפילפסיה. בנוסף לכך, כאשר אספרטם מאוכסן בטמפרטורה העולה על 30 מעלות צלזיוס הוא הופך למתנול שהופך לפורמלדהיד ולרעל הנמצא בנמלים מסוג "נמלי אש" – חומרים הידועים כמסרטנים. עודף מתנול בגוף הוא למעשה גזר דין מוות.

• במקרים רבים גורם האספרטם לתופעות של ניוון שרירים הדומות לאלה של מחלת טרשת נפוצה (MS) הכוללות בעיות ראיה, שמיעה ותנועה. אצל אלה שהפסיקו לשתות משקאות דיאט חלה הטבה משמעותית במצבם.

• תופעות הדומות לאלה של מחלת הזאבת אובחנו אצל אנשים אשר נהגו לשתות דיאט קולה ודיאט פפסי. אצל אלה שהפסיקו לשתות משקאות אלה נעלמו תופעות המחלה.

• האספרטם מסוכן במיוחד לחולי סוכרת, ובמקרים רבים של בעיית התנתקות הרשתית בעין (וגם בעיות עיניים אחרות), הגורם לכך הוא האספרטם, כמו גם לתופעות אחרות אצל חולים אלה כמו אובדן זיכרון, התכווצויות, התקפי חרדה, כעס ואלימות.

• אחוז גבוה (לפחות מקור אחד טוען שכ-95%) מהמשקאות המוגזים מכילים קפאין. כמויות יתר של קפאין יכולות לגרום לבעיות שינה, לחץ דם גבוה, אי סדירות הדופק, עליה ברמת הכולסטרול בדם, חסר בויטמינים ומינרלים, גושים בחזה, מומי לידה ויתכן אף מספר סוגים של סרטן.

• בממוצע שותה כל נער בארה"ב 3 פחיות או יותר של משקה מוגז ביום. 10% מהנערים שותים כל יום 7 פחיות או יותר של משקה מוגז (הנערות שותות קצת פחות). המשקאות הקלים נחשבים כיום בארה"ב כאחד מהגורמים העיקריים לבעיות הבריאות הנפוצות  (בישראל זה הולך ונעשה דומה למה שקורה בארה"ב).

• המשקאות הקלים אינם מרווים את תאי הגוף אלא להיפך. הגוף צריך לגייס מתוכו גם מים וגם מינרלים שונים ההולכים לאיבוד בתהליך ניטרול החומצות והפרשתן החוצה. ולא סתם הכריז לפני מספר שנים חוקר אמריקאי מפורסם ש "האמריקאים אמנם שותים המון, אך תאי גופם צמאים במרבית הזמן". צמאון כרוני של התאים (או במילים אחרות – מצב מתמשך של התייבשות חלקית) הוא מצב נפוץ היום אצל מיליוני אנשים והוא אחד הגורמים העיקריים לחלק גדול מהמחלות הנפוצות כמו לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת סוג 2, אסטמה, אלרגיות שונות, חלק מהמחלות הנחשבות כאוטואימוניות ועוד.


 
1.   במדינות רבות בארה"ב סיירת הכבישים מחזיקה שני גלונים של קולה במשאית כדי לשטוף את הכביש מסימני דם אחרי תאונות דרכים (לא עלינו).

2.   ניתן לשים סטייק גדול בתוך קערית עם קולה והסטייק יעלם תוך יומיים.

3.   כדי לנקות שירותים: שפכו פחית קולה לתוך השירותים ותנו לו לעמוד שעה אחת. אחרי שעה הורידו את המים. החומצה בקולה מסירה את כל הכתמים מהשירותים.

4.   כדי לנקות חלודה מבטריה של מכונית: שפכו פחית קולה על הטרמינלים של הבטריות כדי להמיס את כל החלודה.

5.   כדי לשחרר מנעול חלוד: ניגוב המנעול במטלית ספוגה בקולה ישחרר את החלודה.

6.   כדי להסיר שמן (וגריז) מבגדים: רוקנו פחית של קולה לתוך ערימת בגדים מוכתמים בשמן, הכניסו למכונת כביסה וכבסו כרגיל. הקולה תעזור לשחרר את השמן.
 2 מאת מרכז הוליסטי - מעט צרי

במחקר שבוצע בסינגפור והתפרסם ב- Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention ששייך ל AACR התפרסמה האמת המרה. המחקר בדק מעל ל60,000 מתושבי סינגפור והתוצאה היתה חד משמעית: בקרב אלו ששתו יותר מפעמיים בשבוע משקאות קלים היה סיכון של 87% יותר לחלות בסרטן הלבלב.

הלבלב
הלבלב הוא בלוטה שברובה היא אקסוקרינית, כלומר, מפרישה את תוצריה אל מחוץ לדם ובמקרה שלנו - אל מערכת העיכול. הלבלב מייצר חלק משמעותי באנזימים של מערכת העיכול ובלעדיו עיכול המזון לא יתבצע כשורה. בשנת 1869 גילה החוקר פאול לנגנהרס את איי לנגנהרס. לא, הוא לא היה הרפתקן נודע שכבש איים חדשים מידי הילידים המקומיים. את האיים הוא גילה במקום לא אחר מאשר בלבלב. איי לנגנהרס הם מצבורים של כ 2 מליון תאים בלבלב שמייצרים הורמונים שונים. כלומר, התגלה שהלבלב לא רק מייצר חומרים המופרשים אל מערכת העיכול אלא גם חומרים המופרשים לזרם הדם = הורמונים.
תאי בטא - עבדות של שנות האלפיים
אם חשבנו שכבר אין עבדות בעולם, נוכחנו לדעת שבאיי לנגנהרס יש עבדות. יש ויש. באיי לנגנהרס נמצאים "תאים מסוג בטא". תאי בטא אחראיים על יצור האינסולין ומסתבר שככל שיורדת העבדות בעולם עובדים תאי הבטא קשה יותר ויותר. אבל לפני כן - הקדמה אחרונה להיום על האינסולין.

האינסולין
האינסולין הוא הורמון שמיוצר על ידי תאי הבטא שבאיי לנגנהרס שבלבלב. תפקיד האינסולין לאפשר לסוכר שזורם בדם להגיע אל תוך התאים. ללא אינסולין - אין יכולת לתאים להכניס אל תוכם את הסוכר. כאשר יש יותר סוכר בדם - יש יותר אינסולין שיכניס את הסוכר לתאים. בסכרת נעורים (או בשמה המקצועי "סכרת type 1") יש הרס של תאי הבטא בלבלב על ידי מערכת החיסון ועל ידי כך הפסקה מוחלטת של יצור האינסולין. במצב כזה, אין מנוס מלקבל אינסולין באופן חיצוני בזריקה.

המשקאות הקלים
המשקאות הקלים מכילים פחמימות ריקות רבות. מה מתרחש כאשר אנו שותים שתייה מתוקה (מאוד)? השתייה זורמת אל מערכת העיכול, משם במהירות מתבצעת ספיגה אל הדם והלבלב ההיסטרי מבצע פעולות נואשות של ייצור אינסולין על מנת לעמוד בקצב. מסתבר, שההפעלה הזו של הלבלב באופן כה אינטנסיבי גורמת ללבלב לפתח סרטן.

בקיצור - ניתן לסכם זאת בצורה פשוטה: יותר קולה = יותר סרטן.

3 משקאות קלים פוגעים בתפקוד המוח ומעלים במשקל

משקאות דיאט גורמים לעליה במשקל ומהווים סיכון בריאותי, מחקר חדש ורחב מוכיח ששתית משקאות דיאט לא רק שאינם מרזים אלא הם מבלבלים את תפקודי המוח וכתוצאה גורמים לעליה במשקל ולסיכונים בריאותיים נוספיםהיום כשחברות התרופות מעוניינות שנחלה כדי שנקנה מהן יותר סחורה, מדענים, חוקרים מורים ורופאים שאמורים ללמד, לרפא אותנו,להגן עלינו, ולשמור על בריאותינו בעצם מעודדים ותומכים בדרך זו,
אז מי יודע אולי גם הקוקה קולה נוצרה במיוחד כדי להרגיל אותנו אל הטעם המלאכותי והלא טבעי, בשביל שההרגל שלנו ישתנה ונצרוך את כל מה שלא טבעי ולא בריא לנו ?

בדרך כלל אלו מוצרים מלאכותיים כימיכליים שקל לשמור אותם על המדף תקופה ארוכה, לייצר אותם והכי חשוב שמרוב שהחומרים זולים, נשאר המון כסף לפרסום ולמיתוג...

ואולי גם עניין הבלבול תפקודו של המוח ע"י משקאות אלה מכוון? הרי בעלי החברות הגדולות יהיו מוכנים לעשות הרבה רק כדי להשאיר אותנו בבורות מוחלטת כדי שאפילו לא נוכל לדמיין לעצמינו: למה אנחנו קונים רעלים תמורת כסף? מה בריא לנו? איך הטעמים כל כך השתנו עם השנים?

למה רוב האוכל שהחברה מספקת לנו מכיל הורמונים כמו אסטרוגן למשל, רעלים, חומצות מסוכנות, מלחים וסוכרים בכמויות הזויות?


  מקורות:   הקדמה  1
   2    3 

האויב המשותף של עם ישראל - מי הוא?

עבודה זרה? ממשלת אויבים? עם ישראל? מאת: אנונימי  כשראיתי את הפוסט של השוטרת  ירדן כהן, ממש הופתעתי לטובה עד שהגיעו המילים האלה: "אלימות...