יום שבת, 8 בנובמבר 2014

ילדים מתבגרים

זהו אינו סרט חינוכי, אולי מבחינה מסוימת הוא גם סרט בדיוק הפוך מסרט חינוכי. אך באוניברסיטה של החיים ובחיים הפרקטיים שלנו, הוא יועיל מאוד למי שרוצה באמת לדעת מה מצפה לילדיו איי שם בחוץ מאחורי קירות הבית. מה מחכה להם בבית הספר ברחוב בחברה צעירה, אשר כולה ניזנת מתרבות הצריכה והאלימות שמשודרת 24 שעות בטלוויזיה.
הצפייה אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל -18.

סרט שמראה מה באמת קורה היום לנוער, איך הילדים מתמודדים עם האלימות ואיך הסקס נכנס לחייהם כבר מגיל 15. סמים כבדים, סיטואציות קשות ביותר אליהן נכלאים הצעירים ולא תמיד יודעים איך לצאת מהן.
משרד החינוך של הרחובות קובע כאן מה טוב ומה לא, מה חינוכי ומה נחשב לעבירה על החוק.

זו היא דרמה חזקה ומזעזעת על פי תסריט של נואל קלארק, שגם משחק בסרט. הסרט מתאר את חייהם של בני נעורים בשוליים של לונדון במאה ה-21. סאם הוא נער נאה בן 15 עבורו חצר הבית ספר משמשת כאחוזה פרטית. ארגון הפשע בראשו עומד סם, מגיע לקיצו כשאחת התלמידות מתאבדת. חבריה לכתה מקבלים שחרור מבית הספר פושטים על רחובות העיר וגורמים מהומה ואי סדר. סקס, סמים ואלימות הן חלקיו בלתי נפרדים של הסרט.

3 תגובות:

 1. סרט מקסים ומרגש..
  בכיתי כשראיתי אותו לראשונה.
  תודה על כך שהעליתם אותו שוב.
  מומלץ לצפות בו לכל הצעירים שבינינו טוב טוב.
  זו היא האמת החריפה שכולם מנסים לכסות ביופי ושקרים.

  השבמחק
 2. משרד החינוך הפך למשרד הבורות היום. בקרוב מאוד אתם תראו גם אצלינו בארץ את אותה התמונה. ואם אתם חושבים שאני טועה או מגזימה, תתקרבו קצת לילדים שלכם, ואתם תבינו על מה אני מדברת.

  השבמחק
 3. סרט מקסים שמשקף אמת מכל הבחינות על מה שקורה היום לנוער ולא רק בלונדון אלא בכל העולם לדעתי.
  מומלץ לצפות ולעשות מסקנות נכונות.
  אכן לצערי משרד החינוך אינו משדר עניין בכל נושא החינוך, אלא מספק רק השכלה נטו.
  ובדרך כלל, אנחנו שוכחים את כל מה שלמדנו בבית הספר כשיוצאים לחיים האמתיים בעולם האכזר הזה.

  השבמחק

האויב המשותף של עם ישראל - מי הוא?

עבודה זרה? ממשלת אויבים? עם ישראל? מאת: אנונימי  כשראיתי את הפוסט של השוטרת  ירדן כהן, ממש הופתעתי לטובה עד שהגיעו המילים האלה: "אלימות...